Що таке соціально-громадянська компетентність
Одними з ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині, Законом України «Про освіту» визначено громадянську та соціальну компетентності. Вони пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей.
Формування громадянської компетентності на рівні дошкільної освіти передбачено і у оновленому Базовому компоненті дошкільної освіти. Серед основних принципів його реалізації є демократичність – формування засад такого суспільства, де кожен/кожна можуть бути почутими, мають право на самовираження та активну участь.
Соціально-громадянська компетентність – це здатність дитини виявляти особистісні якості, соціальні почуття, любов до Батьківщини, готовність до посильної участі в соціальних подіях, що відбуваються в дитячих осередках, громаді, суспільстві та спрямовані на поліпшення спільного життя. Її необхідно починати формувати ще у дошкільному віці на доступному для малечі рівні – зокрема, за допомогою гри.
Експертки Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України пропонують кілька практичних інструментів для виховання найменших громадян. Ознайомлюйтесь з ними за посиланням.
Кто в электронной очереди в детский сад и что такое электронное меню? 23.04.2021, 20:54 25 июля 2013 под председательством заместителя Министра образования и науки Украины Борисом Жебровским проведено Всеукраинское совещание-семинар по вопросам электронной очереди и написания электронного меню питания детей в дошкольных учебных заведениях. Отметим, что создание единой электронной базы данных регистрации детей в дошкольных учебных заведениях начато в Украине в 2011 году. Единая база данных позволит эффективно контролировать количество детей, находящихся в очереди в детский сад и точнее прогнозировать наполняемость детсадов. Пилотный проект по созданию электронной очереди в детсадах создано в Днепропетровской области, где с декабря 2012 года все ДОУ (более 900) подключены к единому порталу «Электронный детский сад». Планируется завершить эту работу до начала нового учебного года (или до конца 2013 года) ещё 17 областей. Министерством образования и науки, во исполнение протокольного решения селекторного совещания, проведённого 18 июня 2013 под председательством Вице-премьер-министра Украины Александра Вилкула, разработаны методические рекомендации по созданию унифицированной системы электронной регистрации детей дошкольного возраста и направлено их во все региональные управления образования. Участники семинара-совещания – специалисты дошкольного образования, ІТ-специалисты управлений образования г. Киева, Днепропетровской, Житомирской, Киевской и Черновицкой областей поделились опытом и обменялись мнениями по вопросам внедрения электронной регистрации детей и электронного меню. «Пионерами» в составлении электронного меню стал город Бровары Киевской области. Во всех детских садах города и управления образования внедрена единая программа электронного написания меню. Активно начали эту работу и в столице. «Новые технологии, не спрашивая разрешения, проникают во все сферы нашей жизни. Кому, как не педагогам изучать и брать их себе в помощь, учить детей и учиться самим», – подытожил встречу заместитель Министра Борис Жебровский. Дошкольное учебное заведение № 1 «Скворушка» также проводит электронную регистрацию детей, родители которых планируют поступление в ДУЗ «Скворушка». Для проведения регистрации родители должны предоставить, следующие документы: Копию свидетельства о рождении ребенка; Заявление; Разрешительные документы на обработку персональных данных. Подать документы для электронной регистрации в ДУЗ № 1 «Скворушка», можно в кабинете деловода с 09.00 до 15.00.
Пам'ятка для батьків Дитячий садок працює з 06.30 до 17.00 щодня, окрім вихідних і святкових днів, чергова група працює з 06:00 до 18:00. Своєчасний прихід в дитячий садок - необхідна умова правильної організації виховно-освітнього процесу. Педагоги готові поспілкуватися з вами уранці до 8.00 і увечері після 16.00. В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується. До педагогів групи, незалежно від їх віку, необхідно звертатися на «Ви», на ім’я та по-батькові. Конфліктні спірні ситуації необхідно вирішувати у відсутності дітей. Якщо Ви не змогли вирішити яке-небудь питання з педагогами групи, звертайтеся до завідувача. В дитячому садку працюють спеціалісти, до яких Ви зможете звернутися за консультацією з питань, що цікавлять Вас. Просимо Вас не давати дитині з собою в дитячий сад жувальну гумку, смоктальні цукерки, чіпси і сухарі, напої. Не рекомендуємо одягати дитині золоті і срібні прикраси, давати з собою дорогі іграшки. Своєчасно повідомляйте про причини невідвідування дитиною дошкільного закладу. Якщо дитина захворіла - відразу повідомте про хворобу вихователеві або медичній сестрі. Батьки, пам’ятайте! Ви зобов’язані привести здорову дитину! Недолікована дитина не лише захворіє сама, але й заразить здорових дітей!
Чи змінювати меню дитини на вимогу батьків? Останнім часом в дошкільному навчальному закладі державної власності, в якому відсутні санаторні групи та ставка дієтсестри, почастішали випадки звернення батьків з вимогами забезпечити їхню дитину індивідуальним харчуванням. Відповідно до якого чинного законодавства дошкільний навчальний заклад може відмовити батькам у забезпеченні дитини таким харчуванням? Дітям, які часто і тривало хворіють, мають хронічні захворювання (в період загострення хвороби).призначає лікар дошкільного навчального закладу або закладу охорони здоров’я відповідного профілю Відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006р. № 298/227 (із змінами, далі – Інструкція), у дошкільному навчальному закладі може бути забезпечене лише дієтичне харчування дітей. Таке харчування не виключення чи заміну продуктів.готують тушковані, варені, перетерті страви, а зміну технології приготування страв – Дієтичне харчування в дошкільному навчальному закладі передбачає тільки за відсутності документально оформлених рекомендацій чи призначень лікаря щодо харчування дитини призначення дієти для дошкільника є неправомірним, а про складання персонального меню для конкретної дитини без призначення відповідної дієти чи наявності алергічних реакцій на окремі продукти харчування і мови йти не може.
Мовленнєво-рухливі ігри як ефективний засіб корекції порушень мови дітей дошкільного віку