top of page
nastol.com.ua-64594.jpg

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ЗДО

ВИТЯГ ІЗ ПОРЯДКУ ДІЙ ПРАЦІВНИКІВ ДНЗ № 1 «ШПАЧОК»
ЩОДО ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

І. Ранковий прийом дітей


1.1. Ранковий прийом дітей буде здійснюватися на свіжому повітрі, за межами будівлі з 06.30 до 08.00 ранку на центральному вході до дошкільного закладу. Місце ранкового прийому позначено спеціальним банером/вказівка
1.2. Температурний скринінг (результат демонструється батькам). Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2°С , візуальні прояви ГРВІ - до дошкільного закладу не допускаються.
1.3. Щоб уникнути скупчення батьків перед входом до дошкільного закладу та на території, батькам буде запропоновано очікувати прийому на спеціальних кольорових позначках з обмеженням 1 - 2 м.
1.4. Відповідальна за ранковий прийом особа приймає дитину, вимірює їй температуру, оглядає, веде опитування батьків, заносить данні до Журналу ранкового прийому; потім відводить дитину на ігровий майданчик групи, передає її вихователю.
1.5. Вихователь організовує подальшу освітньо-виховну роботу з дітьми за планом.


2. Вимоги до батьків, які супроводжують дитину до дошкільного навчального закладу


2.1. Батьки, або особи, що їх замінюють, які супроводжують дитину до дошкільного закладу, мають бути здоровими, без проявів ГРВІ, мати на обличчі захисну маску або респіратор, який буде закривати рот і ніс.
2.2. Очікувати індивідуального ранкового прийому дитини працівником дошкільного закладу батьки мають на спеціальних позначках перед входом (риски), по черзі підходити до спеціально організованого місця ранкового прийому (стіл, банер)
2.3. У разі необхідності забрати дитину раніше, батьки мають телефоном повідомити про це вихователя і очікувати біля входу в дошкільний заклад, доки працівник закладу приведе дитину і передасть її батькам, дотримуючись вимог даного Порядку дій.

Правила прийому дітей до ДНЗ

               Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником на підставі:

              1. Свідоцтва про народження дитини (копія).

              2. Медичної довідки форма №086-1/о 

              3. Довідки про щеплення (копія ).

Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими ознаками.

За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності може здійснюватись:

за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють; на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов'язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється відповідно до нормативних документів:

  •  Закон України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628 (із змінами) ст.36;

  • Закон України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010р. №2297-VI;

  • Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305 (із змінами);

  • Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу» від 25.05.2011р. №1/9-389.

     Умови доступності ДНЗ для навчання осіб з особливими потребами.

 Заклад необладнаний пандусами та спеціальними приладами, але є кнопка виклику для осіб з особливими освітніми потребами.

Вартість  харчування 

​ З  01.01.2021 року  в  ЗДО №1   вартість харчування  в день на одну дитину складає:

              -  від 2 до 3 років - 23,6 грн в день.

              -  від 3 до 6 (7) років  – 35,60 грн в день.

  Встановлена  батьківська  плата  за харчування  дітей  в  розмірі  50%  від   вартості  харчування   на день: для дітей ясельного віку - 11,80 грн., дошкільного віку -17,80 грн.

Інформація про оплату  за харчування і пільги

​ Харчування дітей проводиться відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах.

Порядок оплати за харчування дитини:

- оплата вноситься в банк по квитанції  до 20 числа за місяць;
- перерахування оплаченої квитанції з причин хвороби дитини здійснюється у наступному місяці;
- пільгова оплата за дошкільний заклад надається після подачі завідувачу дошкільного закладу відповідних документів на льготу. Перерахунок відбувається з моменту подачі документів.

Здобувачі освіти в ДНЗ, вихованці, повинні дотримуватись таких правил:

-Приходити вчасно в дитячий садок.

-Вітатися з усіма працівниками ДНЗ.

-У всьому слухатися вихователя.

-Якщо щось болить, то обов’язково про це сказати вихователю.

-Берегти іграшки, майно та книги.

-На прогулянці не бруднити одяг.

-В групі голосно не кричати та не бігати.

-Не ходити в  вологому одязі.

-Не ображати дітей зі своєї групи.

-Слідкувати за станом свого одягу.

-Мати особисті носові хустинки.

-Дотримуватися вимог безпеки.

-Акуратно вішати одяг в свою шафу.

Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

  1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.

  2. Батьки здобувачів освіти мають право:

захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

обирати заклад освіти,  вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.

   3. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).

Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

5. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).

bottom of page